logo

Canlı Sohbet

canlı chat

İnternet ortamlarının yeni fenomen sayfa ve uygulamaları arasında 4. sırada bu hafta canlı sohbet odaları bulunuyor. Editörlerimizin derlediği bilgiler ışığında sizlere en kritik ve can alıcı olayları aktarmaya koyu sohbet canlı chat servisi olarak hiç hız kesmeden devam ediyoruz. Akıllı telefonların artık görüntü ve ses kaliteleri ışık hızına ulaştığımız bu teknoloji çağının getirdiği yeni bir özellik işte karşınızda canlı chat uygulamaları !

Bu tip uygulama ve site bazlı çalışan üyeliksiz sistemlerde bazı açıklar bulunmaktadır. Örneğin telefonununuzun kamerası açık kalmış veya ses alışverişi yapan hoporlör'ünüzü açık unutmuş olabilirsiniz. Uygulamalar genel anlamda arka planda izin vermeniz halinde çalışmaya ve veri akışı sağlamaya devam ederler. Bu sebepten ötürü işiniz bittiği zaman kesinlikle cihazınızdaki arka planda aktif kalan uygulamaları manuel olarak kapatmanız gerekecek. Buna dikkat ederseniz şayet hiçbir şekilde sıkıntı çekmeyeceğinize garanti verebiliriz. Canlı sohbet denilince çeşit canlı şov siteleri aklınıza gelebilir, fakat her biri aynı mantık ile çalışmıyorlar. Kimisinde canlı show için modeller bulunurken diğerlerinden herhangi bir kar amacı olmadan yani sadece kamunun kullanımına ücretsiz şekilde sunulmuş olanları da mevcut.

Canlı Chat Yapmak Zararlı Mı?

Her kurulan diyalog ve her türlü iletişim ağı hem yarar hemde zarar sağlayabilir. Bu tamamen kullanıcıların hangi amaçla burada olduklarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela herhangi bir yabancı dil öğrenmek amacıyla buraya bağlanıyorsanız size çok büyük artıları olacağını düşünüyoruz. Lakin burada can sıkıntısını gidermek, saçmalamak için bulunuyorsanız sohbetin konuyu çok farklı yerlere kayabilir ve zararını görebilirsiniz. Canlı çet siteleri aslında dünya çapında çok yaygın kullanım ağına sahip olmasına karşılık ülkemizde yeni bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü büyük firmalar bu alandaki problemlerin gereksiz zaman kaybı yaratacaklarından endişe duymaktadırlar. Bir çok yabancı ülke ulusları bu alanda büyük yatırımlar yapmakta ve sektör hızla büyüyen bir ivmeye doğru gitmektedir.

Diğer Sayfalar :

BAŞA-DÖN