logo

Sohbetci


Eşsiz bir sohbet deneyimi, koyu sohbet ile arkadaşlarınızla herşeyi paylaşabilirsiniz! Özel görüşmelerinizi kimse görmeden dilediğinizce sohbet edin..

sohbetci Sohbet kelimesi dilimizde en çok kullanılan kelimelerden biridir. Sohbet kelimesi aslında  Arapçadan gelmektedir. TDK’ye göre sohbet kelimesi dostça konuşmak güzel hoş vakit geçirmek anlamına gelir. Biriyle konuşmaya başlamak, muhtemelen iletişimin en zor kısımlarından biridir. İyi bir sohbetçi insanlarla hemen konuşabilir, ancak kimi insanlar bazen başkalarıyla konuşmakta çok zorlarlar. Çoğu insanla iyi bir sohbet başlatmanıza yardımcı olacak bazı evrensel hileler ve belirli bir kişiyle sohbet başlatmak için bazı ipuçları vardır. İyi bir sohbete nasıl başlayacağınızı öğrenmek ve iyi sohbetçi olmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

İyi Bir Sohbetçi Nasıl Olunur?

Kişiye umursadığınızı hissettirin. Kendisine değer verdiğini hisseden  Yabancı kısa bir süre sonra  arkadaşınız olabilir. Söylediklerini önemsediklerini ve fikirlerine değer verdiklerini hissettirin. Diğer kişi çok konuştuğunuzu düşünürse, çabuk depresyona girer. Bunun yerine, vücudunuzu kişiye odaklanmak için çevirin ve aşırıya kaçmadan göz teması kurun. Kişiye geniş bir kişisel alan verin, ancak dikkatinizin o kişiye yönlendirildiğini gösterin. İyi bir sohbetçi her zaman karşısındakine değer veren kişidir. İnsanları iyi hatırlayın. Birçoğumuz her gün birçok insanla tanışıyoruz. Büyük bir şirkette çalışabilir veya mahallenizde veya bir çocuk okulunda birçok insanla tanışabilirsiniz. Ve doğru yüzü doğru adla eşleştirmek zor olabilir. Ancak araştırmalar, bir kişinin adını hatırlamanın yanı sıra ona adıyla hitap etmenin de sizinle olan kişisel bağınızı derinleştirdiğini göstermiştir. Karsınızdakine iltifat edin. İyi bir  Övgü veya  İyi bir şey söylemek buzu kırmanın en iyi yoludur. Çoğu insan iltifat edildiğinde olumlu tepki verir. Yorum yapmak ve güzel söz söylemek iyi  sohbetçi olmanın  en iyi yoludur. İltifatlarınızda dürüst olun, çünkü sesinizin tonu ve yüz ifadeleri genellikle düşüncelerinizi yansıtır. Açık uçlu sorular sor. İnsanların ayrıntılı olarak açıklamalarına ve konuşmalar oluşturmasına olanak tanır. Kişinin konuşmasına izin verir ve onları konuşmanın bir parçası haline getirir. Evet-hayır sorularının aksine, serbest biçimli sorular konuşmayı zenginleştirir.

Sohbetçide Yaş Sınırlaması Var Mı?

Sohbetçi de belli bir yaş grupları olup her yaş  grubu  kendi grubuyla sohbet edebilmektedir. Her yaştan kişinin sohbet etme şansı vardır.

Sohbetçi Ne Demek?

İnsanlarla iyi iletişim kurabilen kişilere sohbetçi denir. Kişi insanlarla iyi vakit geçiren konuşurken karşısındakini sıkmayan insanlaradır. Kimi insanlar karşısındakiyle çok zor iletişim kurar. Sohbetçide ise durum farklıdır. Sohbetçi hemen konuya girer. Uzun uzadıya karşısındakiyle sohbet eder.

Diğer Sayfalar :

BAŞA-DÖN